Yer Tuvaletini Klozete Çevirme

Herkes günün birinde evindeki oluşacak problem için tesisatçı arar. Banyodaki su kaçağı sebebiyle borularını yenilemek gerekebilir, yer tuvaletini klozete çevirmek gerekebilir. Veya, ısınmayan kaloriferler olabilir, su saati kollektörü eskimiş ve su kaçırıyor olabilir. Bunlar gibi onlarca arıza oluşabilir. Şehir şebekesinden gelen suda bulunan kimyasallar, suyun değdiği tüm conta ve demir borulara zarar verir. İnternette Yer tuvaletini klozete çevirme için su tesisatçısı diye arayın. Göreceksiniz ki yüzlerce usta var. Peki karşınıza çıkan onlarca usta arasından doğru tesisatçıyı nasıl seçeceksiniz?

Yer Tuvaleti Nasıl Klozete Çevrilir ?

Mutfak, banyo ve tuvaletlerdeki tüm su tesisatı işlerini yapıyoruz. Kalorifer tesisatında kaçak olabilir, klozet su sızdır, musluk salmastrası bozulabilir, tuvalet gideri tıkanır, evde gaz kokusu olabilir. Kısacası benzer bir sürü arıza ortaya çıkabilir. Yer tuvaletini klozete çevirmek istediğinizde de biz devreye giriyoruz. Bu dönüşümü yapmanın iki yolu var. Hadi detaylıca açıklayalım.

Yer Tuvaletini Klozete Çevirme Şekilleri

1- Uzun ama sağlam yoldan çözüm

Müsterilerimize klozet dönüşümü için iki yol sunuyoruz. Birincisi daha çok işçilik, zaman ve para gerektiriyor. Önce yer tuvalet taşını kırarak yerinden çıkartıyoruz. Eğer varsa bağlı olduğu S şeklindeki boruyu düz pimaş boru olacak şekilde değiştiriyoruz. Bu pimaş boru bağlantısını alttan çıkışlı klozet için uygun hale getiriyoruz. Yer tuvaletinden kalan boşlukları harç ile doldurduktan sonra, eğer müşterimizde aynı seramikten varsa seramik yapıştırıyoruz. Yoksa benzer seramik temin edip bu seramik ile tamir ediyoruz. Duvardaki su hattından müşterimizin tercihine göre sıva üstü veya sıva altı su tesisatı çekiyoruz. Bu tesisat klozet rezervuar dolumu ve taharet musluğu için gereklidir. Sonuç olarak klozet montajına hazır halde, beton harcın kuruması ardından seramik yapıştırıcının priz alması için bekliyoruz. Artık klozet montajı yapılabilir. Bu şekilde yapılan dönüşüm bizim önerdiğimiz dönüşüm tipidir. Sebebini ikinci çözüm yolu yazımızı okuduğunuzda anlayacaksınız. Hadi şimdi diğer çözüm neymiş onu inceleyelim.

2- Daha kısa ama problem çıkarabilecek ikinci çözüm

Çoğu müşterimiz ilk çözümdeki kırımdan kaynaklı oluşacak toz ve pisliği istemez. Bunun için ilk olarak "usta daha kolay bir yolu yok mu?" diye sorarlar. Klozetin giderini alaturka tuvaletin giderine bağlayalım direk ne olacak ki? Tam olarak öyle olmuyor. Çünkü alaturka yer tuvaleti halihazırda bir sifonlu gider yapısına sahip. Peki bunun kime, ne zararı var? Üstüne yerleştirilecek klozetin de kendi özelliği olarak sifon yapısı var. Bu, suyun giderken iki kez S şeklinde bir yoldan geçmesi anlamına gelir. Yol uzar ve zorlaşır. Tıkanıklık olasılığı artar. Bu sebeple bu çözümü önermiyoruz. Bir kere uğraşmak her gün uğraşmaktan iyidir. Bu tarz yapımı zor ve pahalı işlerinizde daima sağlam yolu tercih etmenizi öneririz.

Bu yöntemde alaturkayı alafrangaya çevirme aparatı kullanılabilir. Bu aparat klozetin çıkışını yer tuvaleti girişine bağlamayı kolaylaştıran bir aparattır. İnternette hazır kitler satılsada, sağlam sekilde dönüştürmek daha mantıklıdır.

Acil tesisatçı mı gerekti? Yer tuvaletini klozete çevirme için binlerce müşterinin tek tercihi Yurt Tesisatı arayın.

Su ve doğalgaz tesisatı sistemlerinde zamanla bazı parçalar aşınır, çürür, eskir ve paslanır. Zamana yenik düşen bu parçaların uygun olan yedek parçalarla değiştirilmesi ya da tamir edilmesi gerekir. Herkes ilk başta "kendim tamir edebilir miyim acaba?" diye düşünür. Fakat işi ehline bırakmak sizi zararın büyümesinden koruyacaktır. Piyasada hemen onlarca Yer tuvaletini klozete çevirme için tesisatçı bulabilirsiniz. Bu noktada doğru olan en ucuzun değil, en hızlı ve garantili çözüm sunanın seçilmesidir.

Yer tuvaletini klozete çevirme için Su Tesisatçısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tuvaletiniz tıkandığında makinalı tesisatçı bulmanız gerekir. Komşularınıza, site yöneticisine, emlakçıya ya da internete sorabilirsiniz. Bu işin kolay kısmıdır. İşin güç kısmı bunların içinden doğru olanı seçmektedir. İşi doğru fiyata yapacak saygın sertifikalı sıhhi tesisat uzmanları bulmak, tüm işletme veya ev sahipleri için bir önceliktir. Bu durum, küçük büyük fark etmeden, evinizdeki basit bir sıhhi tesisat onarımında veya yeni villanızın sıhhi tesisat sistemi kurulumunda geçerliliğini korur.

En Rahat Çözüm: Bir Kez Yaptırın Ama Düzgün Yaptırın

Klozet iç takımındaki ufacık bir sızdırma gibi küçük problemler bile yanlış tamir edilirse daha büyük maddi sonuçlar doğurabilir. Bu durum mülk sahipleri için büyük rahatsızlık yaratır. Vasıfsız işçilik, yanlış uygulamalar, uygun olmayan su tesisatı parçaları, enerji ve para kaybına neden olabilir. Eğer sizde tesisatçı işlerinizi uygun fiyatlı, hızlı, titiz ve işin ehli ustalara vermek istiyorsanız, internette ilk bulduğunuz kişiye hemen işinizi teslim etmeyin. Su ve doğalgaz tesisatı onarımlarınız için kalifiye sertifikalı su tesisatı uzmanlarını bulmak için adayları karşılaştırın.

İşte doğru su tesisatçısı seçimi için ipuçları;

Ustalık belgesi ve gerçek bir adrese sahip tesisatçı doğru seçim olacaktır. Hakkında çok az şey bildiğiniz ve henüz güvenmediğiniz su tesisatçısını evinize almak tehlikeli olabilir. Ülkemizde tesisatçılık yapmak için bazı belgelere sahip olma zorunluluğu vardır. Ancak gündelik hayatta hiç kimse evine çağırdığı ustaya belgeniz veya sertifikanız var mı? Diye sormaz. Hal böyle olunca çantaya birkaç alet dolduran herkes "tesisatçı" olabiliyor. Örneğin numarasını internetten bulduğunuz usta geldi tamiratı yaptı parasını aldı ve gitti. Sonradan farkına vardınız ki aslında arıza giderilmemiş. Telefona ulaşılmıyor. Adresi de yok. Tek bildiğiniz ustanın telefon numarası. Yer tuvaletini klozete çevirmek için başka bir su tesisatçısı bulup sorunu çözmeniz gerekti. Hem dolandırılmış oldunuz hem de iki kez para ödemek zorunda kaldınız. Belki evinizi su bastı maddi hasar oluştu. Belki komşunuzla tartışmanıza sebep oldu. Benzer karmaşalar içinde kalmamak için daima adresi olan, yıllarca belli bir saygınlık kazanmış, gerekli belgelere sahip, bizim gibi su tesisatçılarını seçin.

Başka Neler Yapıyoruz?

 1. Tıkanıklık Açma
 2. Su Kaçağı Tespiti
 3. Temiz Su Tesisatı
 4. Pis Su Tesisatı
 5. İlaçsız Petek Temizliği
 6. Kalorifer Tesisatı
 7. Kombi Tesisatı
 8. Su Saati Kollektör Montajı
 9. Radyatör (Kalorifer Petek) Montajı
 10. Hidrofor Tesisat ve Montajı
 11. Armatür Montajı ve Demontajı
 12. Komple Villa Tadilatı
 13. Klozet İç Takım Tamiri
 14. Klozet Montajı
 15. Banyo Aksesuarları Montajı
 16. Banyo Mobilya Montajı
 17. Çamaşır ve Bulaşık Makine Montajı
 18. Gömme Rezervuar Tamiri
 19. Musluk Salmastra Tamiri
 20. Yerden Isıtma
WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara