Su Tesisatı Yenileme

Hepimizin aniden bir gün su tesisatı yenileme için su tesisatçısı bulmamız gerekebilir. Banyodaki su kaçağı sebebiyle borularını yenilemek gerekebilir, yer tuvaletini klozete çevirmek gerekebilir. Veya, ısınmayan kaloriferler olabilir, su saati kollektörü eskimiş ve su kaçırıyor olabilir. Bunlar gibi onlarca arıza oluşabilir. Şehir şebekesinden gelen suda bulunan kimyasallar, suyun değdiği tüm conta ve demir borulara zarar verir. Su tesisatı yenileme için su tesisatçısı ihtiyacınıza yönelik yaptığınız internet aramasında sonsuz işletme olduğunu görürsünüz. Kafanızda hemen "Bu kadar çok tesisatçı arasından en uygunu hangisi?" sorusu oluşacak. Çözümü yazımızda…

plastik boru ile yenilenmiş su tesisatıDemir tesisat boruları içinden su geçtiği ilk günden itibaren, suyun hareketi, içindeki değişen kimyasal oranları, sıcaklık değişimleri gibi pek çok etkenden dolayı aşınmaya başlar. Yıllar sonra bir gün, yerde kabarmış parkeler ya da kabarmış sarı bir duvarla karşılaşırız. Su tesisatı yenileme vakti gelmiş demektir.

Eğer sizinde sıcak ya da soğuk su tesisatınızda, kombi kalorifer tesisatınızda kaçak yada kaçaklar varsa su tesisatı yenileme ve ücretsiz keşif için Ankara'nın Tesisatçısı Yurt Tesisata ulaşın.

Şehir şebeke hattından gelen suyun kalitesi tüm Ankaralılar tarafından bilinmektedir. Kızılırmağın Arsenikli suyunun şebekeye verildiği dönemlerde, zaten zayıflamış olan eski demir borular delinmeye ve su kaçağı oluşturmaya başladı.

Peki bu durumdan nasıl kurtulacağız? Gelişen teknoloji ile birlikte, halk arasında "plastik boru" olarak bilinen PPRC borular hem gıda sağlığı açısından uygun hem de kullanım ömrü olarak demir borulara kıyasla kat kat fazla süre evimizin içinde bizlere hizmet veriyorlar.

kılıflı boru ile kalorifer tesisatı yenilenmesiAynı zamanda plastik boru teknolojisi, işçilik süresi bakımındanda eski metal borular ile diş açma, keten sarma, anahtarla yerine sıkma gibi saatlerce sürecek işlerin, dakikalar içinde tamamlanmasına imkan veriyor.

Yurt Tesisat olarak daire, villa, bina, apartman veya iş yeri fark etmeksizin tüm sıcak ve soğuk su tesisatlarını ister sıfırdan isterse eskilerini doğru nitelik ve teknik özelliklere sahip PPRC plastik borularla yeniliyoruz.

En çok yaptığımız işlerden biri, sıva altından giden eski demir boruların delinmesi sonucu oluşan su kaçağı tamiridir. Binanın çeşitli noktalarında borunun delinmesi sonucu, apartman mahaline veya daire içlerine su sızarak maddi hasarlar oluştuğunu biliyoruz. Bu durum hem nemli, küflü ve sağlıksız bir ortam oluşmasına sebep olurken, ileri aşamalarda evi su basmasına da sebep olabilmektedir.

Tüm bunlardan kurtulmak için, su sayaçlarının çıkışından başlayarak, dairelerin girişlerine kadar giden dikey su tesisatı borularının yenilenmesi işini yıllardır Ankara'nın çok çeşitli noktalarında itina ile yaptık, yapıyoruz.

Sizde hemen su tesisatınızı yeniletmek için Ankara'nın Tesisatçısı Yurt Tesisatı arayın.

Su Tesisatı Yenileme İçin Hızlı Ucuz ve Güvenilir Tesisatçı Mı Aradınız?

Tüm tesisat malzemeleri suyun hareketinden, sıcaklığından yada soğukluğundan olumsuz yönde etkilenir. Arıza yapan tesisat elemanı hızlıca tamir edilmeli yada yerine yenisi takılmalıdır. Gerekli ekipmana sahip kişiler malzemeleri temin edip tamiri kendi yapmak isteyebilir. Ancak bu tür ciddi arızaları sadece profesyonel usta tesisatçılar tek seferde ve garantili şekilde çözebilir. İnternette kolayca su tesisatı yenileme için tesisatçı araması yaptığınızda karşınıza onlarca firma çıkacaktır. Zor olansa aralarından size uygun olan, işinizi sorunsuz tamamlayıp garantili hizmet alabileceğiniz ustayı seçmektir.

Su tesisatı yenileme için Su Tesisatçısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tuvaletiniz tıkandığında makinalı tesisatçı bulmanız gerekir. Komşularınıza, site yöneticisine, emlakçıya ya da internete sorabilirsiniz. Bu işin kolay kısmıdır. İşin güç kısmı bunların içinden doğru olanı seçmektedir. Mülk sahipleri için öncelikli olan nokta ise doğru hizmeti doğru fiyata işinde uzman tesisatçılardan almaktır. Buna küçük büyük demeden her işinizde önem vermelisiniz.

En Ucuz Tamir: Tek seferde Düzgün Yapılan Tamirdir

Kalorifer tesisatındaki küçük su kaçakları dahil, basit ve sık karşılaşılan su tesisatı arızaları düzgün onarılmazsa çok daha büyük sorunları beraberinde getirebilir. Kafanız rahat olsun istiyorsanız su tesisatı yenileme işinizi bizim gibi hayatını tesisatçılığa adamış profesyonel ustalara emanet edin. Eğer sizde tesisatçı işlerinizi uygun fiyatlı, hızlı, titiz ve işin ehli ustalara vermek istiyorsanız, internette ilk bulduğunuz kişiye hemen işinizi teslim etmeyin. Doğru tesisatçı firmasını seçerken öne çıkan adayları etraflıca kıyaslamanızı öneririz.

Peki karşılaştırma yaparken nelere dikkat etmelisiniz, cevabı aşağıda;

Ustalık belgesi ve gerçek bir adrese sahip tesisatçı doğru seçim olacaktır. Evinize rastgele bulduğunuz bir su tesisatçısını almayın. Ülkemizde tesisatçılık yapmak için bazı belgelere sahip olma zorunluluğu vardır. Ancak gündelik hayatta hiç kimse evine çağırdığı ustaya belgeniz veya sertifikanız var mı? Diye sormaz. Hal böyle olunca çantaya birkaç alet dolduran herkes "tesisatçı" olabiliyor. Bir örnek üzerinden durumu incelersek; numarasını internetten bulduğunuz ustayı aradınız, geldi ve işi yapıp gitti. Sonraki gün arızanın devam ettiğini fark ettiniz. Aradınız ama açmadı. Adresini de bilmiyorsunuz. Tek bildiğiniz bir telefon numarası. Su tesisatı yenileme için başka bir su tesisatçısı bulup sorunu çözmeniz gerekti. Hem dolandırılmış oldunuz hem de iki kez para ödemek zorunda kaldınız. Belki evinizi su bastı maddi hasar oluştu. Belki komşunuzla tartışmanıza sebep oldu. Daima bizim gibi belgeli, adresinde uzun yıllar müşterilerin saygısını kazanmış, güvenilir, profesyonel tesisatçılara işinizi teslim edin, rahat edin.

Su Tesisatı Yenileme Fiyatı Nedir?

Elbette böyle teferruatlı işler için standartlaşmış bir fiyat hesabı söz konusu olmadığı gibi, seçilecek tesisat malzemelerinin kalitesi, tamir edilecek yüzeylerdeki malzeme niteliği, tesisatın veya yapının büyüklüğü, fiziksel sartların zorluğu gibi pek çok değişkene bağlıdır. Sadece banyonun su tesisatını yenileme, sadece mutfak tesisatını yenileme ve komple daire su tesisatını yenileme arasında ciddi farklar vardır.

Fiyat belirlenebilmesi için yerinde keşif yapılmalı ve ön teklif çalışması yapılmalıdır. Dolayısıyla su tesisatı için kabaca bile olsa bir fiyattan bahsetmek doğru olmayacaktır.

Su tesisatınızı kendiniz yenilemek istiyorsanız, işçilik ve malzeme maliyetini dolayısıyla işin genel maliyetini düşürmek için sıva üstü plastik su tesisatı yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki pek çok insan yaşam alanlarında plastik ya da metal boru görmek istemez. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Su Tesisatını Kendim Yenileyebilir miyim?

Su tesisatını kendiniz yenilemek istiyorsanız bunun için öncelikle ihtiyacınız olan temel ekipmanlar vardır. İşi yapmak için gerekli aletler haricinde iş sağlığı ve güvenliği gereçleride almanız gerekecektir.

Bunlar eldiven, kulak tıkacı, gözlük, baret, çelik burunlu ayakkabı, toz maskesi, havalandırma fanı ve seyyar lambadır. Asıl gerekli olanlar ise kırıcı matkap, moloz doldurmak için çuval, kürek, fırça, eski boruları kesmek için spiral kesici, yeni plastik borular, pprc boru kaynak makinası seti, alet çantası, kırılan yerlerin kapatması için kum, çimento ya da duruma göre alçı, fayans yapıştırıcısı, fayans kesici, benzer desen ve ölçülerde yeni fayanslar, toz derz dolgusudur.

Tüm bu ekipmanı satın almak yerine kiralama seçeneğine de başvurabilirsiniz. İşçilik olarak değiştirilecek tesisatın büyüklüğüne göre bir kaç gün ile bir hafta arası vakit harcamanız gerekecektir. Böyle durumlarda bu işleri devamlı olarak yapan profesyonel tesisatçılara başvurmanızı öneririz.

WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara