Bacalı Kombi Değişimi Zorunlu Mu?

kombi doğalgaz ve su tesisatı bağlantıları ile kalorifer peteğiYönetmeliklere uymaması ve insan hayatını tehlikeye atması sebebiyle başkentgaz ve diğer gaz idareleri bacalı kombilerin değişimi zorunlu tutmaktadır.

Başkent doğalgaz kontroller yaparak, bacalı kombi bulunan aboneliklere kombi değişimi için süre veriyor ve süre bitiminde, güvensiz olduğu için gazı kesiyor. Mecburen yeni bir kombi ve doğalgaz projesi yaptırmak gerekiyor. Bu noktada Ankara'nın Tesisatçısı Yurt Tesisat devreye girerek sizi hiç bir evrak işi ve prosedürle uğraştırmadan, anahtar teslim şekilde dönüşümü tamamlıyor.

değişimi zorunlu bacalı kombiEski bacalı kombilerin yasaklanması sebebi ile değişim yapıp yeni nesil hermetik kombiye geçmek gerekiyor. Bunun için doğalgaz tesisatı tadilat projesi şarttır. Bu projeyi sertifikalı yetkili bürolar yapar. Yerinde keşif yapılır ve cihazların durumuna göre yeni proje hazırlanır. Yetkililer gerekli kontrolleri yapar, eksikler varsa giderilmesi gerekir. Eksikler tamamlanınca tesisat onaylanır ve gaz arzı sağlanır.

Kombi Değişimi Fiyatı

yenilenen kalorifer borularıDeğişim işlemi yeni kombi alınması, kombinin yeri değişeceğinden dolayı doğalgaz ve kalorifer su tesisatlarının yeni yerleşime göre düzenlenmesini kapsar. Kombi fiyatları farklı özelliklere ve markalara göre değişmektedir. Bacalı kombinin konumunun, çoğunlukla mutfağın iç tarafındaki bacaya yakın olması ve doğrudan dış ortama çıkacak hermetik kombi bacasına uygun olmamaması nedeniyle değişmek zorunda olması sonucu, tesisat işleri için kırım ve tadilat yapmak gerekmektedir. Eski ve yeni kombi arasındaki mesafe, geçilecek noktaların zorluğu, yeni kombinin doğalgaz sayacına olan uzaklığı, fiyatta fazlasıyla etkilidir. Yakıt tasarrufu için yoğuşmalı, bütçeniz uygunsa çift yoğuşmalı kombi tercih etmenizi öneririz. Ücretsiz keşif için hemen arayın.

Kombi Değişim Prosedürleri

Kombi değişimi, sıfırdan kombi yaptırma işlemine kıyasla daha teferruatlıdır. Değişim yapılacak alanda tadilat ve kırım işlemi yapılması gerekebilir. Kombi değişim prosedürleri ise, ilk kombi takılması işlemi ile aynıdır. Doğalgaz tesisatı projesi, doğalgaz tadilat projesi, yeni kombi için gerekli tesisatların taşınması işlemlerini içerir. Doğalgaz tesisatının en son yönetmeliklere uymayan bölümleri değiştirlerek yönetmeliğe uyması sağlanır. Bozulan hermetik kombiyi yenisiyle değiştirmek için de doğalgaz tadilat projesi yapılır. Aksi halde kombi yetkili servisi kombiyi devreye almayacak ve garantisi başlamayacaktır.

WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara