Demir Doğrama ve Ferforje nedir?

Demir doğrama, her çeşit boy profil, işlemeli profil, kare, lama, silme, köşebent, t demiri, NPI-NPU, IPE, HEB ve HEA Kodlu çelik profil ve plaka sacı keserek, şekil vererek ve elektrik veya argon kaynağıyla birleştirerek ortaya bir ürün çıkarma işidir.

Demir doğramacı ne iş yapar?

demir doğrama makinası ile profil kesen demir doğramacıDemir doğramacı, her çeşit demir ve çelik ürünü keserek, şekil vererek ve birleştirerek amaca uygun ürünü üretir. Demir doğrama ile apartman kapıları, nizamiye kapıları, yangın merdiveni, teras kapatma, bina bahçe kapıları, bahçe demirlikleri, bahçe korkulukları, kamera direkleri, ferforje korkuluklar, sundurmalar, pergolalar, çatı taşıyıcı sistemi, elektrikli motorlu otomatik kumandalı kayar otopark kapıları, pencere demirleri, bisiklet park demirleri ve otopark demirleri ve aklınıza ne gelirse üretilebilir.

Ferforje Nedir?

dubleks evin ferforje merdiven korkuluğuFerforje kelimesi çoğu zaman demir doğrama ile eş anlamlı olarak kullanılır. Demirin yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılarak, makinalar ve el işçiliği ile şekillendirilmesine ferforje denir. Aslında ferforjenin demir doğramadan ayrılan tarafı barındırdığı motifler ve görece ince işçilik içermesidir. Hayal gücü ve tasarım sonucunda demire dökülen sonsuz motiftir ferforje. Performansına göre fiyatı uygun, uzun yıllar kullanılabilecek, özel tasarıma sahip ve estetik olması ile tercih sebebidir. Sadece demir ile sınırlı kalmaz, tasarıma göre ahşap, değerli metaller, taş, tekstil ürünleri ve cam gibi dekorasyon malzemeleri ile birleştirilebilir.

Demir Doğrama Fiyatları

açılır kapanır merdiven rampasının açık hali ve kapalı hali

Üretimde kullanılacak malzemenin et kalınlığı, işlenme zorluğu, mevcut yerine üretim mi yoksa sıfırdan üretim mi olduğu, ölçüleri, şeklin düz veya detaylı olması, montaj zorluğu ve kaç parçadan oluşacağı gibi pek çok değişken bağlı olarak fiyat belirlenir.

Demir Doğrama Nasıl Yapılır?

Aşağıda imalathanemizde yaptığımız bahçe demiri için, kesim aşamasındaki demir doğrama üretimini görebilirsiniz.

WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara