Kalorifer tesisatı ve petek temizliği nedir?

Kalorifer tesisatı ve peteklerdeki suyun sıcaklık ve hareketi aşındırıcı güç oluşturarak suya metal parçacıkları karışmasına sabep olur. Yoğunlaşan suyun çevrimi zorlaşır. Zincirleme olarak kombinin filtresi tıkanır ve suyun geçişine engel olur. Kombinin devirdaim pompası normalden daha fazla zorlanır. Isınma gecikir ve verim düşer. Bu aynı ısınma için daha yüksek doğalgaz faturası anlamına gelir.

Kış öncesinde tesisatınızı mutlaka temizletmenizi öneririz. Biz hem ilaçlı hemde ilaçsız temizlik yapıyoruz. Ancak genelde ilaçsız temizliği öneriyoruz. Özellikle eski tip metal bir tesisatta kimyasal kullanılarak işlem yapılırsa, zayıf noktalardan su kaçakları oluşabilir. Yetkin olmayan kişilerce yapıldığında kombiniz zarar görebilir. Eğer sizde hem daha verimli ısınmak hemde doğalgaz tüketimini azaltmak için kalorifer tesisatı ve petek temizliği yaptırmak istiyorsanız bize ulaşın.

ilaçsız petek temizliği için tesisatçı mı gerekti? Ankara su tesisatçısı ve binlerce müşterinin tek tercihi Yurt Tesisatı arayın.

Plastik olsun metal olsun, suyun zarar verici etkilerinden nasibini almayan tesisat parçası yok denecek kadar azdır. Arızaya sebep olan parçaların acilen değiştirilmesi yada tamir edilmesi gerekir. Tüketiciler çoğunlukla arızayı kendileri gidermek için araştırmalara girerler. Aramalar sonucu bu işi bir profesyonelin yapması gerektiğine karar verirler. İnternette kolayca ilaçsız petek temizliği için tesisatçı araması yaptığınızda karşınıza onlarca firma çıkacaktır. Bu noktada doğru olan en ucuzun değil, en hızlı ve garantili çözüm sunanın seçilmesidir.

İlaçsız Petek Temizliği İçin Su Tesisatçısı Ararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Damlatan musluğunuz için su tesisatçısı aradığınızda kolayca bulabilirsiniz. Çünkü arama motorlarında yüzlerce tesisatçı sitesi var. Zor olansa Ankara’da işinde uzman, adresi belli, belgeleri eksiksiz bir tesisatçı bulmaktır. İşveren olarak siz değerli müşterilerimiz, adresi belli, belgeleri eksiksiz, alanında başarılı referanslara sahip tesisatçıları seçmeye özen göstermelisiniz. Buna küçük büyük demeden her işinizde önem vermelisiniz.

En Ucuz Tamir: Tek seferde Düzgün Yapılan Tamirdir

Eski demir borularda oluşan su kaçakları gibi yaygın sıhhi tesisat problemleri bile, onarımlar doğru şekilde yapılmazsa, yüzlerce veya binlerce liralık hasarlara neden olabilir. Bu durum mülk sahipleri için büyük rahatsızlık yaratır. Vasıfsız işçilik, yanlış uygulamalar, uygun olmayan su tesisatı parçaları, enerji ve para kaybına neden olabilir. İlaçsız petek temizliği işlerinizi saygın, maddi olarak karşılanabilir bir tesisatçıya vermek istemez misiniz? Cevabınız evetse, rastgele bir tesisatçıya iş vermeyin. Doğru tesisatçı firmasını seçerken öne çıkan adayları etraflıca kıyaslamanızı öneririz.

İşte İlaçsız Petek Temizliği İçin Doğru Tesisatçıyı Bulma İpuçları;

İlaçsız petek temizliği için seçtiğiniz su tesisatçısı, usta öğretici belgesine sahip bir tesisatçı olmalıdır. Numarasından başka hiçbir şeyini bilmediğiniz bir Ankara su tesisatçısını evinize almayın. Ülkemizde tesisatçılık yapmak için bazı belgelere sahip olma zorunluluğu vardır. Ancak gündelik hayatta hiç kimse evine çağırdığı ustaya belgeniz veya sertifikanız var mı? Diye sormaz. Hal böyle olunca çantaya birkaç alet dolduran herkes "tesisatçı" olabiliyor. Örneğin numarasını internetten bulduğunuz usta geldi tamiratı yaptı parasını aldı ve gitti. Sonradan farkına vardınız ki aslında arıza giderilmemiş. Telefona ulaşılmıyor. Adresi de yok. Tek bildiğiniz ustanın telefon numarası. Hemen yeni bir usta bulmanız gerekli. Aynı iş için ikinci defa para ödeyeceksiniz. Dolandırılmışlık hissi bir yana belki de evinizi ya da iş yerinizi su bastı. Yüksek miktarda maddi hasar ile karşı karşıya kaldınız. Benzer karmaşalar içinde kalmamak için daima adresi olan, yıllarca belli bir saygınlık kazanmış, gerekli belgelere sahip, bizim gibi su tesisatçılarını seçin.

Başka Neler Yapıyoruz?

 1. Tıkanıklık Açma
 2. Su Kaçağı Tespiti
 3. Temiz Su Tesisatı
 4. Pis Su Tesisatı
 5. İlaçsız Petek Temizliği
 6. Kalorifer Tesisatı
 7. Kombi Tesisatı
 8. Su Saati Kollektör Montajı
 9. Radyatör (Kalorifer Petek) Montajı
 10. Hidrofor Tesisat ve Montajı
 11. Armatür Montajı ve Demontajı
 12. Komple Villa Tadilatı
 13. Klozet İç Takım Tamiri
 14. Klozet Montajı
 15. Banyo Aksesuarları Montajı
 16. Banyo Mobilya Montajı
 17. Çamaşır ve Bulaşık Makine Montajı
 18. Gömme Rezervuar Tamiri
 19. Musluk Salmastra Tamiri
 20. Yerden Isıtma
WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara
DMCA.com Protection Status