Termal Kameralı Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Herkes günün birinde Ankarada bulunan evindeki oluşacak problem için tesisatçı arar. Banyodaki su kaçağı sebebiyle borularını yenilemek gerekebilir, yer tuvaletini klozete çevirmek gerekebilir. Veya, ısınmayan kaloriferler olabilir, su saati kollektörü eskimiş ve su kaçırıyor olabilir. Bunlar gibi onlarca arıza oluşabilir. Zamanla tesisat parçaları işlevini yitirir, sadece sertifikalı tesisat profesyonellerinin üstesinden gelebileceği acil tesisatçı durumları yaratır. Termal kameralı kırmadan su kaçağı tespiti yapan su tesisatçısı ihtiyacınıza yönelik yaptığınız internet aramasında sonsuz işletme olduğunu görürsünüz. Kafanızda hemen "Bu kadar çok tesisatçı arasından en uygunu hangisi?" sorusu oluşacak. Çözümü yazımızda…

testo 875-2i termal kamera ile su kaçağı tespiti yapan tesisatçıKaliteli malzeme ve doğru işçiliğin olmadığı yerde su kaçağı kaçınılmazdır. Firmamız su kaçağı tespitini kırmadan, hasar vermeden, gürültüsüz bir şekilde akustik dinleme cihazı ve termal kameralarla görüntülü olarak yapmaktadır. Aynı sistem kalorifer borularındaki su kaçağı arızasının tespiti içinde kullanılır. Aynı zamanda duvarda ıslanma, sarı su lekeleri veya sıvada dökülme varsa, vanalar kapalıyken sayaç dönüyorsa ya da parkelerde kabarma varsa bunlarda kaçağın yerini tespit etmekte yardımcı olabilir.

rothenberger akustik dinleme cihazıArıza tespit edildikten sonra hasarlı bölge en zarar verecek şekilde ve gerektiği kadar kırılır, eskiyen borular paslanmaz plastik pvc borular ile değiştirilir ve kırılan bölgenin onarımı yapılır. Değiştirme işlemi tamamlandıktan sonra test pompası ile sisteme basınç verilirerek basınç değer değişiklikleri gözlemlenir. Sabit basınç değeri gözlendiğinde su tesisat kaçağı olmadığı belirlenir.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatı

rothenberger test pompasıFiyatlar tadilatın hangi boyutta olduğuna bağlıdır. Bu sebeple sabit bir fiyat vermek doğru olmaz. Su kaçak tespiti için keşif yapılır, kaçak bulunur. Kaçağın olduğu borunun konumu, ulaşma zorluğu, ne kadar alanın kırılıcağı ve onarılacağı tespit edildikten sonra fiyat belirlenir. Keşif için hemen aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşın.

Hem ucuz, hem profesyonel ve garantili termal kameralı kırmadan su kaçağı tespiti yapan tesisatçı ustası nasıl bulunur?

Tüm tesisat malzemeleri suyun hareketinden, sıcaklığından yada soğukluğundan olumsuz yönde etkilenir. İşlevini yitiren tesisat ara elemanı çalışmaz. Görevini bırakan bir eleman her sistemde olduğu gibi su tesisatı sistemlerinde de sistemin durmasına yol açar. Sorunu tespit etseniz bile, yanlış müdahalelerde bulunursanız tamir maliyetini arttırabilirsiniz. Tam da bu sebepten profesyonel tesisatçılardan yardım istemelisiniz. İnternette kolayca termal kameralı kırmadan su kaçağı tespiti yapan tesisatçı araması yaptığınızda karşınıza onlarca firma çıkacaktır. Zor olansa aralarından size uygun olan, işinizi sorunsuz tamamlayıp garantili hizmet alabileceğiniz ustayı seçmektir.

Termal Kameralı Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Yapan Su Tesisatçısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Damlatan musluğunuz için su tesisatçısı aradığınızda kolayca bulabilirsiniz. Çünkü arama motorlarında yüzlerce tesisatçı sitesi var. Asıl zor olan pek çok seçenek arasından size uygun olan güvenilir hızlı ve en uygun fiyatlı tesisatçıyı seçmektir. Mülk sahipleri için öncelikli olan nokta ise doğru hizmeti doğru fiyata işinde uzman tesisatçılardan almaktır. İşin büyüklüğünü bir kenara bırakarak, tüm hizmet alımlarınızda dikkat etmelisiniz.

En Rahat Çözüm: Bir Kez Yaptırın Ama Düzgün Yaptırın

Klozet iç takımındaki ufacık bir sızdırma gibi küçük problemler bile yanlış tamir edilirse daha büyük maddi sonuçlar doğurabilir. Bu durum mülk sahipleri için büyük rahatsızlık yaratır. Vasıfsız işçilik, yanlış uygulamalar, uygun olmayan su tesisatı parçaları, enerji ve para kaybına neden olabilir. Tesisatçı işlerinizi emanet etmek için güvenilir tesisatçılar bulmak istiyorsanız ilk aradığınız numaraya hemen işinizi teslim etmekten kaçının. Su ve doğalgaz tesisatı onarımlarınız için kalifiye sertifikalı su tesisatı uzmanlarını bulmak için adayları karşılaştırın.

Termal kameralı kırmadan su kaçağı tespiti yapan su tesisatçısı seçimi için ipuçları;

Seçtiğiniz termal kameralı kırmadan su kaçağı tespiti yapan su tesisatçısı, usta öğretici belgesine sahip bir tesisatçı olmalıdır. Numarasından başka hiçbir şeyini bilmediğiniz bir tesisatçısını evinize almayın. Ülkemizde tesisatçılık yapmak için bazı belgelere sahip olma zorunluluğu vardır. Ancak gündelik hayatta hiç kimse evine çağırdığı ustaya belgeniz veya sertifikanız var mı? Diye sormaz. Hal böyle olunca çantaya birkaç alet dolduran herkes "tesisatçı" olabiliyor. Örneğin numarasını internetten bulduğunuz usta geldi tamiratı yaptı parasını aldı ve gitti. Sonradan farkına vardınız ki aslında arıza giderilmemiş. Telefona ulaşılmıyor. Adresi de yok. Tek bildiğiniz ustanın telefon numarası. Hemen yeni bir usta bulmanız gerekli. Aynı iş için ikinci defa para ödeyeceksiniz. Dolandırılmışlık hissi bir yana belki de evinizi ya da iş yerinizi su bastı. Yüksek miktarda maddi hasar ile karşı karşıya kaldınız. Daima bizim gibi belgeli, adresinde uzun yıllar müşterilerin saygısını kazanmış, güvenilir, profesyonel tesisatçılara işinizi teslim edin, rahat edin.

WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara