Komple Ev Daire Villa Tadilatı Dekorasyonu

komple tadilat yapılan daire öncesi ve sonrasıSiz hayal edin, biz uygulayalım. Ev tadilatı ve dekorasyonu, tüm kullanım alanlarıyla bir bütündür. Bütünlüğe ulaşmak içinse, her yaşam alanının önce kendi içinde, sonra diğer alanlarla uyumlu olması gerekir. Komple ev tadilatının en güzel tarafıda budur. Evleri tasarlarken, mobilyaların, dolapların, Duvar ve taban seramiklerinin, parkerlerin birbiriyle uyumuna ve bütcenin el verdiği en kaliteli malzemeyi seçmeye dikkat edilmelidir.

Komple Daire Tadilatı Neleri Kapsar?

Tuğlaya kadar yıkılarak baştan yapılmış bir ev için de komple dekorasyon yapılmış denebilir, mevcut olanın üstüne yapılarak da komple tadilat yapıldı denebilir. Peki ne fark var? Hadi hep birlikte süreci inceleyelim.

1.Aşama: Dekorasyon Planlaması

Gereksiz bölümleri kaldırarak daha etkili kullanılacak alanlar, bölünecek alanlar, yeri değiştirilmiş kapılar, daha kullanışlı bir mutfak, ferah bir banyo, depolama alanları, çamaşır işleri için ayrılmış alanlar... İhtiyaçlarınız doğrultusunda baştan planlıyoruz ve uygulamaya başlıyoruz.

komple tadilat yapılan mutfak öncesi ve sonrası

2.Aşama: Tuğlaya Kadar Yıkım

Evet. Tuğlaları görene kadar yıkıyoruz. Çünkü çoğunlukla "çürümüş sıva üstüne alçı cekip birde boya yapılınca yepyeni görünen evler" sadece kısa bir süreliğine öyle görünüyor. Ya da "mevcut fayansın üstüne fayans kaplayıp, parlak banyo mutfak dolaplarını takıp, birde yepyeni musluklar" taktık mı "harika bir dekorasyon" olur değil mi? Cevap hayır. Belki taşındıktan bir hafta sonra yepyeni fayanslarınızı, alttaki su kaçağını tamir ettirmek için kırdırmak zorunda kalacaksınız. İşte bu sebeple, eğer ev çok eski tarihlerde yapıldıysa -ki genelde öyledir- tuğlaya kadar yıkmak en akıllıca seçim olacaktır. Elbette her zaman böyle olacak diye bir kural yoktur.

3.Aşama: Tesisatların Sökülerek Yenilerinin Çekilmesi

kılıflı boru ile yenilenmiş kalorifer tesisatıYetersiz kalınlıkta elektrik kabloları, sürekli atan elektrik sigortası, alt komşuya atık su sızdıran tuvalet, paslı akan sular, ısınmayan kalorifer petekleri, duvardan duvara delinerek halıların altından geçirilen elektrik uzatma kabloları, televizyon, telefon, internet kabloları... Tam bir karmaşa. Kalorifer, Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı, telefon, televizyon tesisatlarını kullanım ihtiyaçlarınıza göre planlıyor ve altyapısını hazırlıyoruz. Sırasına göre uyguluyoruz. Sonuç derli toplu, huzur dolu, sorunsuz bir yuva.

4.Aşama: Yüzey Kaplamaların Yapılması

Mutfak ve banyodaki ıslak zeminlerin seramik fayans kaplanması, odalarda laminat veya lamine parke ya da halı kaplanması, alçı, sıva, boya ve duvar kağıdı işleri.

5.Aşama: Mobilyaların Montajı

komple tadilat yapılan mutfak dolaplarıYeni kapılar ya da sadece kapı kasası yaptırarak eski kapılarınızın boyanarak yenilenmesi, özel tasarım mutfak ve banyo dolaplarının montajı, seçtiğiniz tezgah taşının yerleştirilmesi, ankastrelerin yerleştirilmesi, vestiyer ve giyinme odası dolaplarının montajı

6.Aşama: Su Artmatürleri ve Vitrifiye Montajı

duşakabin yapılmış bir küvetMutfak ve banyoda su armatürleri batarya musluk ve havluaksesuarların montajı, klozet, lavabo, duş teknesi, küvet ve duşakabin montajı

7.Aşama: Temizlik ve Taşınma

Yerlerin, duvarların, dolapların temizliği ve nihayet yeni evinize taşınma.

WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara