Alaturkayı Klozete Çevirme

ankara klozet aparatı alaturka tuvaletankara klozet aparatı ile alaturka tuvalete klozet montajıYukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi Ankara'da alaturka tuvaleti kırmadan klozete uygun hale getiriyoruz. Ürünün tuvaletinize uyması için, giderinize kova ile hızlıca su döktüğünüzde rahatlıkla gidiyor olması gerekiyor. Kapının açılırken klozete değmeyecek şekilde mesafeli açılması gerekiyor. Standart alaturka taş ölçüleri 50cm X 60cm boyutundadır. Ürünümüz farklı ölçülerde veya gömülü taşlara da uygun şekilde yapılabilir. Platform su yalıtımlı plaka üzerine beyaz fayans kaplanarak hazırlanır. Eğer müşteride benzer renkte taban seramiği veya tadilattan kalan kendi yedek fayansı varsa, bu kullanılarak fotoğraflardaki gibi estetik ve orijinal bir sonuç elde edilebilir.

ankara klozet aparatı ile alaturka tuvalete klozet montajı

Kırma,dökme,kesme ve iptal yapılmadığı için önceki şekline geri çevrilebilir. Kiracılar, lojmanlar ve diz ameliyatı gibi acil ihtiyaçlar için hızlı bir çözümdür. Biz size klozeti çalışır şekilde teslim ederiz.

 1. Fiyatımıza neler dahil?
 2. 1- Su tesisatı malzemeleri
 3. 2- Gider bağlantısı malzemeleri
 4. 3- Klozeti taşıyacak platform
 5. 4- Su tesisatının hazırlanması ve tüm montajlar
 6. 5- Alttan çıkışlı klozet
 7. 6- Klozet kapağı
 8. 7- Klozet sifon takımı
 9. 8- İki adet ara musluk
 10. 9- İki adet esnek bağlantı hortumu

ankara klozet aparatı alaturka tuvaletDönüştürme işlemi herhangi bir kokuya sebep olmaz. Aksine oluşabilecek kokuları önler. Kırmadan dökmeden yapılan bir işlemdir. Bu sistem ile fotoğraflardaki gibi arkadan çıkışlı klozetler duvara tam yanaşacak şekilde yerleştirilebilir. Su yolu uzayacağı için peçete ve benzeri yabancı maddelerin gideri tıkama ihtimali artar. Bu sebeple kullanırken normal klozette olduğundan daha dikkatli olunmalıdır. Alttan çıkışlı klozetler de duvara tam yaklaşacak şekilde yerleştirilebilir. Dönüşümden sonra klozet ve tüm yüzeyler yıkanabilir olacaktır. Ürün yere yapışmaz. Bu sebeple tuvalet yıkanırken dökülen su, pek çok noktadan rahatlıkla alaturka taşın içinden gidere dökülecektir. Kısacası su eskiden olduğu gibi alaturka taştan (tıpkı süzgeç görevi yaparak) tahliye olacaktır.

ankara klozetten fare çıkıyoralttan çıkışlı klozet ve arkadan çıkışlı klozet farkıKlozeti taşıyacak su yalıtımlı ve seramik kaplı platform alaturka hela taşının üzerine basacak şekilde yerleştirilir, ilave olarak paslanmayacak özellikte lastikli sekiz ayak ile tabandan destek alır. Böylece 10 noktadan ağırlığı yere iletir. Esneme yapmaz. Kullanım ve temizlik sırasında hareket etmez. Bu sistem sayesinde arkadan çıkışlı kapalı model denilen duvara tam yanaşan klozetler bile ortada kalmaz duvara tam yanaşır. Alttan çıkışlı klozetler yapısı sonucu genelde duvara tam yanaşmaktadır.

ankara klozet aparatı alaturka tuvaletankara klozet aparatı alaturka tuvaletankara klozet aparatı alaturka tuvalet

Tabanda herhangi bir delik delinmez. Klozet aparata silikon ile sabitlenir. Sadece muslukların duvara sabitlenmesinde matkap kullanılır. Ankara’da klozet aparatı ile dönüşüm yaptırmak istiyorsanız, sipariş üzerine ürettiğimiz bu ürün ile ilgili detaylar ve güncel fiyat için bize ulaşın.

Alaturka Tuvaleti Klozete Dönüştürme Şekilleri

1- Zor ama sağlam yoldan çözüm

Müsterilerimize klozet dönüşümü için iki yol sunuyoruz. Birincisi daha çok işçilik, zaman ve para gerektiriyor. Önce alaturka yer taşını kırarak yerinden çıkartıyoruz. Bağlı olduğu S şeklindeki boruyu düz pimaş boru olacak şekilde değiştiriyoruz. (Bunu yaparken alt komşunuzun tuvaletinde çalışma yapılması gerekebilir. Alt komşudan izin almak gerekebilir.) Bu pimaş boru bağlantısını alttan veya arkadan çıkışlı klozet için uygun hale getiriyoruz ve süzgeç ekliyoruz. Yer tuvaletinden kalan boşlukları harç ile doldurduktan sonra, eğer müşterimizde aynı seramikten varsa seramik yapıştırıyoruz. Yoksa benzer seramik ile tamir ediyoruz. Duvardaki su hattından ister sıva üstü ister sıva altı su tesisatı çekiyoruz. Bu tesisat klozet rezervuar dolumu ve taharet musluğu için gereklidir. Sonuç olarak klozet montajına hazır halde, harcın kuruması ve seramiğin sağlamlaşması için bir gün bekliyoruz. Artık klozet montajı yapılabilir. Bu şekilde yapılan dönüşüm bizim önerdiğimiz dönüşüm tipidir.

2- Kolay ve ucuz çözüm

Çoğu müşterimiz ilk çözümdeki kırımdan kaynaklı oluşacak toz ve pisliği istemez. Alt komşu ustaları evine almak istemeyebilir. Bunun için ilk olarak "usta kırmadan yapılamaz mı?" diye sorarlar. Tabi ki yapılabilir. Ölçüler ve uygunluk için keşif yapılır. Yukarıdaki fotoğraflarda göründüğü gibi taban seramiğine yakın veya aynı renkte fayans kaplanmış aparat seçilen klozet tipine göre hazırlanır ve montajı yapılır. Su tesisatı fayans üstünden çekilir.

Alaturka Tuvelet Nedir?

Türkiye'de yaygın kullanılan, yer seviyesiyle aynı seviyedeki yer tuvaletine alaturka adı verilmiştir. Alaturka tuvalet taşı geçmişten günümüzde köy evlerinde, bahçe evelerinde, misafir tuvaletlerinde sıklıkla tercih edilmiş, halen edilmektedir. Yaygın tercih edilmesinin sonucunda ise "turka" kelimesi ile özdeşleşmiştir.

Alaturka Tuvaleti Klozete Dönüştürüyoruz

Bizim işimiz mutfak, banyo ve tuvaletlerdeki sorunları çözmek. Banyodaki su kaçağı sebebiyle borularını yenilemek gerekebilir, ısınmayan kaloriferler olabilir, su saati kollektörü eskimiş ve su kaçırıyor olabilir. Ya da yer tuvaletini klozete çevirmek isteyebilirsiniz. İşte tam bu noktada biz devreye giriyoruz. Bu dönüşümü yapmanın iki yolu var. Hadi detaylıca açıklayalım.

En ucuz, işinde uzman ve garantili alaturka tuvaleti klozete dönüştürmek için tesisatçı ustası nasıl bulunur?

Tesisat elemanlarının kötü özelliklerinden biriside suyun zamanla gözle görülür şekilde yarattığı korozyon sonucu işlev kaybına uğramasıdır. İşlevini yitiren tesisat ara elemanı çalışmaz. Görevini bırakan bir eleman her sistemde olduğu gibi su tesisatı sistemlerinde de sistemin durmasına yol açar. Tüketiciler çoğunlukla arızayı kendileri gidermek için araştırmalara girerler. Aramalar sonucu bu işi bir profesyonelin yapması gerektiğine karar verirler. Kolayca alaturka tuvaleti klozete dönüştürmek için tesisatçı aramasına yönelik yapılan çalışmada karşınıza onlarca firma çıkacaktır. Zor olansa aralarından size uygun olan, işinizi sorunsuz tamamlayıp garantili hizmet alabileceğiniz ustayı seçmektir.

alaturka tuvaleti klozete dönüştürmek için Usta Belgeli Tesisatçı: Arama ve Seçim İpuçları

Tuvaletiniz tıkandığında makinalı tesisatçı bulmanız gerekir. Komşularınıza, site yöneticisine, emlakçıya ya da internete sorabilirsiniz. Bu işin kolay kısmıdır. Asıl zor olan pek çok seçenek arasından size uygun olan güvenilir hızlı ve en uygun fiyatlı tesisatçıyı seçmektir. Mülk sahipleri için öncelikli olan nokta ise doğru hizmeti doğru fiyata işinde uzman tesisatçılardan almaktır. Bu durum, küçük büyük fark etmeden, evinizdeki basit bir sıhhi tesisat onarımında veya yeni villanızın sıhhi tesisat sistemi kurulumunda geçerliliğini korur.

En Pahalı Seçim: En Ucuz Çözümdür

Eski demir borularda oluşan su kaçakları gibi yaygın sıhhi tesisat problemleri bile, onarımlar doğru şekilde yapılmazsa, yüzlerce veya binlerce liralık hasarlara neden olabilir. Bu durum konut sahipleri için büyük rahatsızlık yaratır. Vasıfsız işçilik, yanlış uygulamalar, uygun olmayan su tesisatı parçaları, enerji ve para kaybına neden olabilir. Tesisatçı işlerinizi emanet etmek için güvenilir tesisatçılar bulmak istiyorsanız ilk aradığınız numaraya hemen işinizi teslim etmekten kaçının. Su ve doğalgaz tesisatı onarımlarınız için kalifiye sertifikalı su tesisatı uzmanlarını bulmak için adayları karşılaştırın.

Alaturka tuvaleti klozete dönüştürmek için, rastgele su tesisatçısı seçmekten kaçının. Bunun için aşağıdakileri dikkate alın;

Ustalık belgesi ve gerçek bir adrese sahip tesisatçı doğru seçim olacaktır. Evinize rastgele bulduğunuz bir su tesisatçısını almayın. Günümüzde alet çantasını alan hemen "tesisatçıyım" diye piyasaya çıkıyor. Müşteriler ise doğal olarak evine çağırdığı tesisatçıya "belgelerinizi gösterir misiniz?" Diye sormuyor. Bir örnek üzerinden durumu incelersek; numarasını internetten bulduğunuz ustayı aradınız, geldi ve işi yapıp gitti. Sonraki gün arızanın devam ettiğini fark ettiniz. Aradınız ama açmadı. Adresini de bilmiyorsunuz. Tek bildiğiniz bir telefon numarası. Başka bir su tesisatçısı bulup sorunu çözmeniz gerekti. Hem dolandırılmış oldunuz hem de iki kez para ödemek zorunda kaldınız. Belki evinizi su bastı maddi hasar oluştu. Belki komşunuzla tartışmanıza sebep oldu. Daima bizim gibi belgeli, adresinde uzun yıllar müşterilerin saygısını kazanmış, güvenilir, profesyonel tesisatçılara işinizi teslim edin, rahat edin.

Başka Neler Yapıyoruz?

 1. Tıkanıklık Açma
 2. Su Kaçağı Tespiti
 3. Temiz Su Tesisatı
 4. Pis Su Tesisatı
 5. İlaçsız Petek Temizliği
 6. Kalorifer Tesisatı
 7. Kombi Tesisatı
 8. Su Saati Kollektör Montajı
 9. Radyatör (Kalorifer Petek) Montajı
 10. Hidrofor Tesisat ve Montajı
 11. Armatür Montajı ve Demontajı
 12. Komple Villa Tadilatı
 13. Klozet İç Takım Tamiri
 14. Klozet Montajı
 15. Banyo Aksesuarları Montajı
 16. Banyo Mobilya Montajı
 17. Çamaşır ve Bulaşık Makine Montajı
 18. Gömme Rezervuar Tamiri
 19. Musluk Salmastra Tamiri
 20. Yerden Isıtma
WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara