Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz tesisatı, doğalgazı şehirlerdeki ana hattan kullanım alanı olan ev, işyeri ve fabrikalardaki doğalgazla çalışan cihazlara ulaştırır. Evlerimizde ve işyerlerimizde doğalgaz yakıtı ile çalışan hermetik kombi, doğalgaz sobası, hermetik şofben, ocak, kat kaloriferi ve merkezi sistemin dahil olduğu cihazlar, ısınma ve sıcak su gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılar. Tüm doğalgazlı cihazlara bağlanan doğalgaz tesisatı döşeme, kurulum, gaz kaçağı ve arıza işleriniz için Ankara’da güvenilir ve uzman firmamıza başvurabilirsiniz. Kombi kalorifer tesisatı döşenmesi ve yenilenmesi, yerden ısıtma kombi tesisatı döşenmesi işlerini yıllardır özenle binlerce noktada uyguladık. Başkentgaz tesisat eksiklerinin düzeltilmesi, doğalgaz tesisatı kaçak tespiti ve kombi baca uzatması montajı işlerinde uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Kombi Kalorifer Tesisatı

Apartman daireleri ve müstakil villalar genelde kombi, merkezi sistem kat kaloriferi, doğalgaz sobası, yoğuşmalı kombi ve hermetik kombi sistemlerinden biri ile ısıtılır. Radyatörler ve ısıtıcı cihaz arasındaki bağlantıyı kalorifer tesisatı sağlar. Kapalı bir çevrimle çalışan bu tesisat her radyatöre gidiş ve dönüş olmak üzere iki hatta sahiptir. Pex-b tipi oksijen bariyerli borular ile kurulan tesisatlarda, zaman içinde hava birikmesi söz konusu olmaz. Isıtıcı cihaz ile radyatörler arasındaki dağıtımı “kollektör” adı verilen eleman sağlar. Kollektör ile istenilen bölüm açılıp, istenmeyen bölümler kapatılabilir. Bu sistemin bir adı da “mobil sistem”dir.

Yerden Isıtma Kalorifer Tesisatı

Yerden ısıtma sistemi, uygulanacağı alanın zeminine özel ısı yalıtım plakası, boru ve kablolar ile döşenen elemanlar aracılığıyla ısıtma sağlayan bir yöntemidir. Alan beton seviyesindeyken diğer deyişle şap tesviye betonu uygulanmadan önce ısı kaynağı olacak boru, film veya elektrik kablosu yerleştirilir. Yerden ısıtma sisteminin çeşitleri sulu borulu yerden ısıtma, elektrik kablolu yerden ısıtma ve karbon film yerden ısıtmadır. Sık bakım ve onarım gerektirmez. Tüm alanlardan gelen gidiş ve dönüş boruları kollektörde toplanır. Bu ekonomik ve tasarruflu sistemin yönetimi buradan sağlanır.

Doğalgaz vanası eklenmesi

Yönetmeliklere göre her cihazın önünde doğalgaz vanası bulunması şarttır. Bu şartı sağlamayan tesisata sahip abonelerin gaz arzı durdurulur. Vana ile ilgili eksiklerin giderilmesi istenir. Doğalgaz vanası, doğalgazı simgeleyen renk olan “sarı” renkte başlığa sahiptir. Doğalgaz vanası su tesisatında kullanılan vanalardan farklıdır. Uyması gereken yönetmelik küresel valfli vanalar için TS EN 331’dir. Doğalgaz tesisatında kullanılacak vanalar sıradan su vanaları olamaz.

Cihazla gaz kaçağı testi

Doğalgaz sayacı çıkışına yerleştirilen orijinal test dirseği kullanılarak manometre yardımıyla tesisat sızdırmazlığı test edilmektedir. Ölçüm cihazındaki düşüş doğalgaz tesisatında kaçak olduğu anlamına gelmektedir. Firmamız cihazla gaz kaçağı testini yapıyor, ardından elektronik gaz dedektörü ile kaçak nokta veya noktalarını belirliyor ve tamir ediyor. Tamir sonrasında sızdırmazlık testi yineleniyor. Tesisat sızdırmaz özellikte olana kadar işlem tekrarlanıyor. Doğalgaz tesisatınızdaki kaçakların tamir edilmesini güvenilir bir doğalgaz tesisatçısıyla yaptırmak istiyorsanız bizi arayın.

Başkentgaz tesisat eksiklerinin düzeltilmesi

Yeni abonelik, doğalgaz tesisatında tadilat veya değişiklik, doğalgazlı cihazlarda yenileme veya yer değişikliği ve gaz kaçağı durumlarında başkentgaz güvenlik önlemi olarak gazınızı keser. Yapılacak işlem tamamlandığında tesisat kontrolü için randevu verilir. Belirtilen tarihte kontrol gerçekleştirilir. Tesisatta yönetmeliklere aykırı imalat veya eksiklik gözlenirse düzeltilmesi talep edilerek yeni bir randevu verilir. Firmamız son teknoloji ekipmanlarıyla doğalgaz tesisatınızdaki eksiklerin giderilmesinde hizmetinizdedir.

Termostatik vana montajı

Barındırdığı termostat sayesinde, oda sıcaklığı ayarlanan değere geldiğinde vana üstündeki pim itilir ve suyun geçişi yavaşlatılarak enerji tasarrufu sağlanır. Zaten ısınan odaya fazladan ısı harcanmaz, ısı ihtiyacı olan diğer odalara iletilir. Bir diğer faydası da her oda için fazla sıcaklık ayarlayabilme imkanı sağlamasıdır. Sizde doğalgaz faturanızı düşürerek tasarruf yapmak isteseniz termostatik vana taktırabilirsiniz. Profesyonel tesisatçı ekiplerimizden randevu almak için arayınız.

Hermetik kombi baca uzatması ilave

Hermetik kombilerin verimli çalışması için çeşitli fiziksel şartlar gerekir. Bünyesinde pek çok sensör barındıran kombi cihazı uygun şartlar sağlanmazsa hata kodu verebilir. Dış ortamdan emilen oksijen değerini ölçen sensörler yeterli oksijeni algılayamazsa ateşleme yapmaz ve hata verir. Bacanın çıkış yüzeyinden yeterince uzatılmadan kısa bırakılması, kirli gaz çıkışına olumsuz etki yapar. Zayıf ve ters hava akımları sebebiyle kirli gaz uzaklaştırılamaz, temiz hava emilemez. Bacanın uzatılması bunu önleyecektir. Eğer sizde sık sık bu hatayla karşılaşıyorsanız bizi arayın.

Doğalgaz Tesisatı ve Isıtma Sistemleri Alanında Sunduğumuz Hizmetler

Başka Neler Yapıyoruz?

 1. Kırmadan Su Kaçağı Tespiti
 2. Ocak ve şofben doğalgaz dönüşümü
 3. Tıkanıklık Açma
 4. Banyo Armatürleri Montajı
 5. Banyoda Kötü Koku Tespiti
 6. Termostatik vana montajı
 7. Ankara Kombi Değişimi
 8. Kanalizasyon ve Altyapı İşleri
 9. Doğalgaz tesisatı gaz kaçağı tespit ve tamiri
 10. Lavabo Tıkanıklığı Açma
 11. Başkent doğalgaz TSE 14800 standardına uygun ocak dönüşümü
 12. Dekorasyon
 13. Bacalı Kombi Değişimi
 14. Başkentgaz tesisat eksiklerinin düzeltilmesi
 15. Kalorifer Tesisatı
 16. Kombi ve Petek Montajı
 17. Pimaş Gider Tıkanıklık Açma
 18. Kalorifer Tesisatı Kaçağı Tespiti
 19. Kanal Açma
 20. Tesisata doğalgaz vanası eklenmesi
WhatsApp'tan Yaz
Hemen Ara